Aktualności

Fundacja WyspArt - Cudnie malować w oknie

2017-11-06

Cudnie malować w oknie

Ostatnie spotkanie aktywizacyjne w ramach projektu CUDNIE odbyło się w szkolnej świetlicy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie. Tematem spotkania był witraż.  Zagadnienie dla uczestników trudne bo technologia w zasadzie dla wszystkich zupełnie nieznana.

Jak to się dzieje że zamiast przeźroczystej szyby w okiennej ramie znajduje się kolorowy obraz ?  Czy witraż to takie puzzle i jak sprawić żeby się te wszystkie kawałki szkła nie rozsypały ? Czy ołów jest szkodliwy ?

W szkolnej świetlicy wykonanie obrazu z kawałków kolorowego szkła byłoby dosyć  skomplikowane ale jak wiemy dla chcącego nic trudnego, za pomocą farb do szkła i starych okien również można stworzyć imponujące dzieła … 

Celem projektu CUDNIE jest propagowanie i promocja twórczości plastycznej osób z dysfunkcją wzroku. Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy,który odbędzie się  29 listopada o godz. 15.00  w Otwartej Pracowni ul. Dietla 11.

 
Bardzo ważnym elementem dla dzieci z dysfunkcją wzroku jest integracja ze środowiskiem dzieci widzących dlatego na wystawę zaprosimy dzieci i młodzież ze szkół małopolski, przewodnikami po wystawie będą dzieci niewidome i niedowidzące.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn-01-cmyk2.jpg


Partnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna

classic-logo3-rgb.jpg
Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Fundacja Integracja
integracja-logo-male.gif

Niepełnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom