Aktualności

Fundacja WyspArt - Cudnie zaprojektowane

2017-08-24

Cudnie zaprojektowane

 W siedzibie Fundacji Wyspart przy ulicy Mikołajskiej 4 odbyło się drugie z czterech spotkań aktywizujących w ramach projektu „CUDNIE”. Tym razem młodzież z dysfunkcją wzroku ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Krakowie mogła zdobyć doświadczenie i wiedzę z zakresu projektowana.

Za pomocą języka plastycznego człowiek może ujawnić, w sposób precyzyjny, własny stan psychiczny, w sposób czytelny pokazać indywidualne przeżycia warto więc zastanowić się jakie materiały plastyczne najlepiej pomogą nam wyrazić to o czym chcielibyśmy opowiedzieć innym.
Czym jest projektowane ? Jaką rolę odgrywa w naszym życiu ?  Czym jest faktura ? Czy kolor ma znaczenie ? Jak za pomocą tkaniny opowiedzieć historię zaczarowaną w muzyce ?


Wydaje się trudne ale wszyscy uczestnicy spotkania podjęli wyzwanie i po ożywionej rozmowie ochoczo chwycili za nożyczki.
Bardzo ważne w procesie twórczym jest zaprezentowanie swoich dokonań szerokiej publiczności, odbiór informacji zwrotnej od osób oglądających prace. Wszyscy uczestnicy projektu „CUDNIE” czekają więc na finał który odbędzie się 29 listopada w Otwartej Pracowni.  Sami będziecie mogli się przekonać co udało się zaprojektować z rozmaitych kolorowych tkanin.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn-01-cmyk2.jpg


Partnerzy i patroni medialni projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych
i Niedowidzących w Krakowie

Radio RMF Classic- współpraca redakcyjna


classic-logo3-rgb.jpg

Stowarzyszenie Artystyczne Otwarta Pracownia

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Fundacja Integracja

integracja-logo-male.gif

Niepełnosprawni.pl

niepelnosprawnipl-2014-rgb.jpg

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom