Aktualności

Fundacja WyspArt - Glass-á-Porter w Londynie

2010-08-17

Glass-á-Porter w Londynie

II połowa 2011 roku

Fundacja WyspArt stara się o dofinansowanie projektu Galerii BB ‘Glass-á-Porter‘ w ramach programu ministerialnego "Polska Prezydencja 2011 - Promesa".
‘Glass-á-Porter‘ – strojne suknie, halki, gorsety, kobieca bielizna, torebki, pantofle, rękawiczki, biżuteria – do pracy i na wystrzałowy wieczór – wszystko ze szkła!!! Nieokiełznana wyobraźnia artystów i ich doświadczenie w pracy ze szkłem sprawiają, że ten trudny w obróbce materiał zamienia się w ich rękach w niebywałe kreacje – „uszyte” ze szkła ubrania stworzą niezwykle oryginalną kolekcję.

Wystawie towarzyszyć będzie „katalog”, a raczej książka o modzie i sztuce, zostanie także przygotowana multimedialna prezentacja dorobku polskich artystów szkła oraz seminarium „Polskie szkło artystyczne”. Zamierzeniem projektu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Wielkiej Brytanii na unikatowe polskie szkło, które nie ma odpowiedników w sztuce brytyjskiej. Pokazanie, że jego siła i piękno tkwi w nieposkromionej wyobraźni jego twórców, polskich artystów.

Wystawa odbędzie się we wrześniu 2011 r., w czasie London Design Festival i London Fashion Week.
Zapraszamy już dziś!!

Podziel się:

Zajrzyj również na strony naszych projektów

Polish Modern Glass ArtZielony Dom